Genel Tanıtım

Kuruluşumuzun temelleri bundan 65 yıl önce 1952 yılında Hasan Burhanettin SOYAK tarafından atılmıştır. Küçük bir han odasında başlayan bu girişim, akıp giden yıllar içerisinde 6 şehirde toplam 16 ofisi ve 150 çalışanı ile Türkiye’nin tüm Gümrük idarelerinde hizmet üretebilen sektörünün önde gelen firmalarından birine dönüşmüştür.

SYK Gümrük Müşavirliği hem yerel hem de uluslararası alandaki geniş tecrübesi ile müşterilerine uzun yıllardır önemli ticari projelerde müşavirlik ve danışmanlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Bünyesinde, profesyonel yönetici ve personelin yanı sıra uzman danışmanların görev aldığı çok sayıda ofisi ve grup şirketleri bulunmaktadır.

SYK, Gümrük Müşavirliği alanında 1952 yılından beri dış ticaret şirketlerine ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda Dış Ticaret işlemlerinin tüm aşamalarında hizmet vermektedir. SYK, 1984 yılında Limited şirket statüsüne geçmiş, 2001 yılında ise Gümrük Kanunu'ndaki değişiklik uyarınca halen taşımakta olduğu unvanı almıştır. 1992 yılı itibari ile teknolojik alt yapısını güçlendirerek gelişimini hızlandıran SYK, 1999 yılına gelindiğinde sektöründe "Kalite Güvence Belgesi" alan ilk 3 firma arasına girmiştir.

1983 yılında Bursa şubesi Mudanya'da açılmış, 2003 yılına kadar Gemlik’te faaliyet gösterdikten sonra, halen çalışmalarına devam ettiği, gümrük idareleri ve sanayi bölgelerinin merkezi konumundaki Buttim Plaza'ya taşınmıştır. İzmir, Mersin ve Ankara’da şubeleri bulunan şirketimizin genel merkezi İstanbul Acıbadem'dedir.

Felsefemizin ve başarıya olan bağlılığımızın bir parçası olarak SYK, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamak ve gerçekleştirmek amacıyla sadece en profesyonel ve en etkili hizmeti garanti eder. SYK ekibi olarak iş ortaklarımızın iyi niyetini ve güvenini sürdürmek için özen ve gayretle çalışmaktayız. SYK, olağan iş süreçlerinin yanı sıra olağandışı süreçleri de sakin ve pürüzsüz bir şekilde sürdürmek için gerekli tüm kaynaklara ve uzmanlık derinliğine sahiptir.

 1. time-line
  1952
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Dış ticaret şirketlerine ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda "Dış Ticaret işlemleri"nin tüm aşamalarında hizmet vermeye başladı..

 2. time-line
  1983
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Bursa şubesi Mudanya'da açıldı.

 3. time-line
  1984
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Limited şirket statüsüne geçti.

 4. time-line
  1992
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Teknolojik alt yapısını güçlendirerek gelişimini hızlandırmaya devam etti.

 5. time-line
  1999
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Sektöründe "Kalite Güvence Belgesi" alan ilk 3 firma arasına girdi.

 6. time-line
  2001
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Gümrük Kanunu'ndaki değişiklik uyarınca halen taşımakta olduğu unvanı aldı.

 7. time-line
  2003
  SYK Gümrük Müşavirliği

  Gemlik'te faaliyet gösterdikten sonra, halen çalışmalarına devam ettiği, gümrük idareleri ve sanayi bölgelerinin merkezi konumundaki Buttim Plaza'ya taşındı.

 8. time-line
  2017
  SYK Gümrük Müşavirliği

  İzmir, Mersin ve Tekirdağ’da da şubeleri bulunan şirketimizin genel merkezi İstanbul Acıbadem'dedir ve faaliyetlerine devam etmektedir.